Zbiorniki do elektroforezy poziomej, MultiSUB Midi DUO
Treść:
1
Numer produktu:
6238115
Informacje dot. produktu "Zbiorniki do elektroforezy poziomej, MultiSUB Midi DUO"
The MultiSUB series of horizontal gel units offers the most versatile solution for DNA and RNA agarose gel electrophoresis currently available. The tanks are injection molded and therefore leak free. They are equipped with high quality platinum electrodes. Each unit comes with a variety of gel tray sizes and colour coded combs providing high flexibility for the user. The casting dams supplied with the units offer a simple and leak free solution for casting the gels.
Extending only the width of this unit allows more samples to be resolved per gel than the MultiSUB Mini without a significant increase in buffer or gel volumes. A maximum of 100 samples per gel can be resolved making this unit ideal for those routinely checking medium numbers of samples over short to medium gel run lengths.
Scope of supply: 10 x 7 cm + 10 x 10 cm UV tray, 2 x 16 sample combs
Each model has additional loading guides and dams.
Extending only the width of this unit allows more samples to be resolved per gel than the MultiSUB Mini without a significant increase in buffer or gel volumes. A maximum of 100 samples per gel can be resolved making this unit ideal for those routinely checking medium numbers of samples over short to medium gel run lengths.
Each model has additional loading guides and dams.
| Głębokość: | 220 mm |
|---|---|
| Maks. liczba próbek: | 100 |
| Numer artykułu producenta: | MSMIDIDUO |
| Pojemność nominalna: | 300 ml |
| Szerokość: | 125 mm |
| Typ: | MultiSUB Midi DUO |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 125 x 220 x 90 mm |
| Wysokość: | 90 mm |