Mini temperature data logger EBI 11-T235/236, blunt probe
Treść:
1
Numer produktu:
4721702
Informacje dot. produktu "Mini temperature data logger EBI 11-T235/236, blunt probe"
The data logger is characterised by its small size and was developed specifically for the validation of reprocessing of medical devices in the tertiary sector.
- Space-saving stainless steel housing
- M5 thread
- Axial, blunt PT1000 probe
- Memory for up to 15000 measured values
- Factory calibration certificate: 0 °C, 60 °C, and 134 °C
| Baterii/akumulatora: | 2 x 3 V, Lithium |
|---|---|
| Ciężar: | 45 g |
| Cykl pomiarowy: | 1 sec ... 24 h |
| Czujnik (Ø x dł.): | 1.95 x 25 mm |
| Długość czujnika: | 25 mm |
| Jednorazowe: | Nie |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 68 |
| Liczba baterii/akumulatorów wymiennych: | 2 |
| Maks. Cykl pomiarowy: | 24 h |
| Maks. Temperatura: | 150 °C |
| Maks. napięcie baterii/akumulatora: | 3 V |
| Materiał obudowy: | Stal nierdzewna |
| Min. Cykl pomiarowy: | 1 sec |
| Numer artykułu producenta: | 1340-6270 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria |
| Rozdzielczość: | 0.01 °C |
| System elektrochemiczny: | Litowe |
| Temperatura: | -30 ... 150 °C |
| Temperatura min.: | -30 °C |
| Typ: | EBI 11-T235 |
| Wymiary (Ø x wys.): | 16.5 x 24 mm |
| Wysokość: | 24 mm |
| Ø: | 16.5 mm |
| Ø czujnika: | 1.95 mm |