Mini temperature data logger EBI 11-T230/231/233, pointed probe
Treść:
1
Numer produktu:
4652457
Informacje dot. produktu "Mini temperature data logger EBI 11-T230/231/233, pointed probe"
Robust temperature data logger for pasteurization control during production. The data logger is characterized by its small size and can be incorporated into the product in bottles, tins, and jars to measure the temperature.
- Space-saving stainless steel housing
- Versatile use
- M5 thread
- Axial, pointed PT1000 probe
- Memory for up to 15000 measured values
- Factory calibration certificate: 0 °C, 60 °C, and 134 °C
| Baterii/akumulatora: | 2 x 3 V, Lithium |
|---|---|
| Ciężar: | 45 g |
| Cykl pomiarowy: | 1 sec ... 24 h |
| Czujnik (Ø x dł.): | 3 x 20 mm |
| Długość czujnika: | 20 mm |
| Jednorazowe: | Nie |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 68 |
| Liczba baterii/akumulatorów wymiennych: | 2 |
| Maks. Cykl pomiarowy: | 24 h |
| Maks. Temperatura: | 150 °C |
| Maks. napięcie baterii/akumulatora: | 3 V |
| Materiał obudowy: | Stal nierdzewna |
| Min. Cykl pomiarowy: | 1 sec |
| Numer artykułu producenta: | 1340-6290 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria |
| Rozdzielczość: | 0.01 °C |
| System elektrochemiczny: | Litowe |
| Temperatura: | -30 ... 150 °C |
| Temperatura min.: | -30 °C |
| Typ: | EBI 11-T230 |
| Wymiary (Ø x wys.): | 16.5 x 24 mm |
| Wysokość: | 24 mm |
| Ø: | 16.5 mm |
| Ø czujnika: | 3 mm |