Zbiorniki do elektroforezy poziomej, MultiSUB Mini
Treść:
1
Numer produktu:
7920043
Informacje dot. produktu "Zbiorniki do elektroforezy poziomej, MultiSUB Mini"
The MultiSUB series of horizontal gel units offers the most versatile solution for DNA and RNA agarose gel electrophoresis currently available. The tanks are injection molded and therefore leak free. They are equipped with high quality platinum electrodes. Each unit comes with a variety of gel tray sizes and colour coded combs providing high flexibility for the user. The casting dams supplied with the units offer a simple and leak free solution for casting the gels.
The MultiSUB Mini is the smallest unit in the range, designed for low to medium numbers of samples. The cost-effective small gel size does not compromise versatility as two tray options are available: 7 x 7 cm and 7 x 10 cm. Easy preparation up to 16 samples. Simply by altering the gel tray or comb, this compact unit is capable of resolving up to 64 different samples, prepping 1ml of sample or separating sample bands over a distance of 9 cm.
Scope of supply: 7 x 7 cm and 7 x 10 cm UV Tray, 2 x 8 sample combs
Each model has an additional loading guides and dams.
The MultiSUB Mini is the smallest unit in the range, designed for low to medium numbers of samples. The cost-effective small gel size does not compromise versatility as two tray options are available: 7 x 7 cm and 7 x 10 cm. Easy preparation up to 16 samples. Simply by altering the gel tray or comb, this compact unit is capable of resolving up to 64 different samples, prepping 1ml of sample or separating sample bands over a distance of 9 cm.
Each model has an additional loading guides and dams.
| Głębokość: | 210 mm |
|---|---|
| Maks. liczba próbek: | 64 |
| Numer artykułu producenta: | MSMINIDUO |
| Pojemność nominalna: | 225 ml |
| Szerokość: | 90 mm |
| Typ: | MultiSUB Mini DUO |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 90 x 210 x 90 mm |
| Wysokość: | 90 mm |