Bioreaktory RTS-1 / RTS-1C
Treść:
1
Numer produktu:
4671974
Informacje dot. produktu "Bioreaktory RTS-1 / RTS-1C"
Kompaktowe i wydajne bioreaktory zapewniające opatentowane mieszanie typu Reverse-Spin® i rejestrowanie wzrostu mikroorganizmów, w probówkach 50 ml, w czasie rzeczywistym. Do zastosowań takich jak: hodowla bakterii z kinetyką wzrostu w czasie rzeczywistym, badanie szczepów, eksperymenty ze stresem temperaturowym i fluktuacjami, badanie i optymalizacja mediów, biologia syntetyczna i systemowa, testy inhibicji i toksyczności oraz kontrola jakości szczepów.
*Najwyższy kLa (h-1) jest osiągany przy 5 ml objętości roboczej, która jest optymalna dla hodowli tlenowej
**OD850 do OD600 różnią się między szczepami i fazami wzrostu
- Graficzna reprezentacja 3D OD lub tempa wzrostu w czasie na jednostce
- Łatwy do odczytania ekran LCD wyświetlający temperaturę, liczbę obrotów na minutę i czas
- Programowalne cykle/profilowanie parametrów hodowli takich jak temperatura, liczba obrotów na minutę, częstotliwość Reverse-Spin®.
- Aktywne chłodzenie i profilowanie temperatury poprzez oprogramowanie (tylko RTS-1C)
- Minimalne wymagania PC: Procesor Intel/AMD, 1 GB RAM, Windows XP (nie gwarantowany)/Vista/7/8/8.1/10, port USB 2.0.
| Specyfikacja | |
| Teoretycznie możliwy zakres pomiarowy w OD850, przy objętości roboczej 10 ml* | |
| Bakterie pałeczki: Drożdże: | 0 ... 25 (0 ... 45.6 OD600 równowartość**) 0 ... 50 (0 ... 75 OD600 równowartość) |
| E.coli BL21 Fabryczny zakres pomiarowy kalibracji, w OD850 | |
| przy objętości 10 ... 20 ml: przy objętości 20 ... 30 ml: | 0 ... 10 OD (0 ... 19 OD600równowartość) 0 ... 8 OD (0 ... 15.2 OD600równowartość) |
| Długość fali pomiarowej (λ): | 850 ±15 nm |
| Fabryczna dokładność pomiaru kalibracji: Współczynnik przeniesienia masy kLa (h-1): | ±0,3 OD850 do 350 ± 26 h-1 przy 5 ml |
| Punkt dolnego zakresu temp. RTS-1 // RTS-1C: Górny punkt zakresu temp.: | Temp. otoczenia +5 // Temp. otoczenia -15 70 °C |
| Stabilność temperatury: | ±0,1 °C |
| Pomiar w czasie rzeczywistym: | 1 ... 60 min |
| Czas mieszania odwróconego: | 1 ... 60 s (skok 1 s) |
| Zakres prędkości: | 50 ... 2000 rpm (skok 10 rpm) |
| Dokładność: | ±15 rpm |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 130 x 212 x 200 mm |
| Zasilanie: | 120 ... 230 V, 50/60 Hz |
*Najwyższy kLa (h-1) jest osiągany przy 5 ml objętości roboczej, która jest optymalna dla hodowli tlenowej
**OD850 do OD600 różnią się między szczepami i fazami wzrostu
| Ciężar: | 1.7 kg |
|---|---|
| Częstotliwość zasilania: | 50/60 Hz |
| Głębokość: | 212 mm |
| Maks. Napięcie: | 230 V |
| Maks. Objętość robocza: | 30 ml |
| Maks. prędkość: | 2000 1/min |
| Maks. temperatura ogrzewania: | 70 °C |
| Min. Napięcie: | 120 V |
| Min. objętość robocza: | 5 ml |
| Min. temperatura grzania: | 25 °C |
| Numer artykułu producenta: | RTS-1 EU |
| Objętość robocza: | 5 ... 30 ml |
| Prędkość: | 50 ... 2,000 1/min |
| Prędkość minimalna: | 50 1/min |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Przyłącze sieciowe |
| Szerokość: | 130 mm |
| Temperatura ogrzewania: | 25 ... 70 °C |
| Typ: | RTS-1 EU |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 130 x 212 x 200 mm |
| Wysokość: | 200 mm |
| Zasilanie: | 120 ... 230 V, 50/60 Hz |