Wkłady chłodzące Icecath®
Treść:
27
Numer produktu:
6262659
Informacje dot. produktu "Wkłady chłodzące Icecath®"
Icecatch® cool packs for temperature sensitive products used in the pharmaceutical, biotech, medical and food industries.
- Reliable cold storage through the use of immobilised coolant
- For repeat usage due to the use of robust PA/PE film
- Disposal with the domestic trash due to the use of non-poisonous ingredients
- Unobjectionable use in the pharmaceutical and food industries
- Phase transition 0°C
- Maximum dimensional stability during the freezing process through the use of hard foam
- Filled with hard foam
| Ciężar: | 500 g |
|---|---|
| Głębokość: | 130 mm |
| Numer artykułu producenta: | 19-03004 |
| Szerokość: | 195 mm |
| Typ: | Icecatch﹤sup﹥®﹤/sup﹥-Solid |
| UNSPSC: | 41103025 |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 195 x 130 x 20 mm |
| Wysokość: | 20 mm |