Termocyklery Prime Pro 48 do Real Time PCR
Cole-Parmer Instrument
Treść:
1
Numer produktu:
6320624
Informacje dot. produktu "Termocyklery Prime Pro 48 do Real Time PCR"
Nowe termocyklery do PCR w czasie rzeczywistym (Real-Time PCR) od firmy Techne są urządzeniami oszczędnymi, efektywnymi i nowoczesnymi. Posiadają unikalną jednorodność temperaturową bloku (±0,1°C). To, oraz możliwość (potwierdzona walidacją) prowadzenia reakcji w obj. nawet 5 µl pozwalają zoptymalizować czas przebiegu 40-cyklowego do 15 min. Jednolita temperatura w całym bloku jest uzyskiwana przez unikalny system ogrzewania i chłodzenia, który pozwala na uzyskanie takiej samej temperatury (±0,1°C), w każdej studzience bloku w ułamku sekundy. Ta wysoka równomierność eliminuje potrzebę trzech powtórzeń reakcji co zmniejsza wydatki na odczynniki. W Prime Pro 48 mieszczą się wyjątkowe i ekonomiczne 48-dołkowe płytki do PCR, z których rozmiar wynosi tylko 1/8 wielkości standardowej płytki 96-dołków. Format odpowiada płytkom 384-dołkowym i tym samym umożliwia wykorzystanie mikropipet 16-kanałowych. Mała płytka zmniejsza wydatki na odczynniki o połowę, ale nadal generuje silny sygnał fluorescencyjny. Zastosowania obejmują, np. analizę ilościową (qPCR absolute, relative), różnicowanie alleli (Allelic Discrimination) oraz analizę temp. topnienia (High Resolution Melt).
Cechy:
Dodatkowe funkcje:
Płytki 48-dołkowe do qPCR oraz folie uszczelniające do tych płytek należy zamawiać osobno.
Cechy:
- Walidowana wielkość próbki na dołek: od 5 do 20 µl
- Wysoka jednorodność temperatury ±0,1°C w całym bloku natychmiast po każdej zmianie temperatury
- 40 cykli w 40 minut, a po optymalizacji zaledwie 15 minut
- Genotypowanie w 4 minuty z dokładnością do ponad 99%
- Opatentowany system "Adaptive Control LED" minimalizuje artefakty optyczne i zapobiega przedwczesnemu nasyceniu detektora
- Dwie diody LED do wzbudzenia (452 nm do 486 nm i 542 nm do 582nm)
- 4 filtry emisji (505 nm do 545 nm, 562 nm do 596 nm, 604 nm do 644 nm, 665 nm do 705 nm)
- Dane są zawsze zbierane ze wszystkich czterech filtrów i ze wszystkich dołków
- Różnicuje między 5000 i 10 000 kopii matrycy z ufnością 99%
Dodatkowe funkcje:
- Blok 48-dołkowy
- Zgodność z MIQE
- Dostępne zestawy odczynników do qPCR dla 400 aplikacji
- Nie wymaga kalibracji
- Skalibrowany do wykorzystania barwników: SYBR®, FAM™, HEX™, ROX™, Cy®5
- Dodatkowe barwniki w zakresie długości fali filtrów są obsługiwane bez konieczności dodatkowej kalibracji
- Nieograniczona licencja na oprogramowanie
Płytki 48-dołkowe do qPCR oraz folie uszczelniające do tych płytek należy zamawiać osobno.
| Specyfikacja | |
| Zakres temperatury: | od 30 do 100°C |
| Stabilność temp.: | ±0,1°C |
| Jednorodność temp.: | 0,1°C w 1 sek |
| Śred. szybk. narastania/spadku temp.: | 5,5°C/sek |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 345 x 310 x 320 mm |
| Ciężar: | 13,6 kg |
| Ciężar: | 13.6 kg |
|---|---|
| Częstotliwość zasilania: | 50/60 Hz |
| Dokładność temperatury: | ±0,1 °C |
| Gwarancja: | 2 lata |
| Głębokość: | 310 mm |
| Liczba bloków: | 1 |
| Maks. Napięcie: | 240 V |
| Maks. Temperatura: | 100 °C |
| Min. Napięcie: | 100 V |
| Numer artykułu producenta: | 93947-00 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Przyłącze sieciowe |
| Szerokość: | 345 mm |
| Temperatura: | 30 ... 100 °C |
| Temperatura min.: | 30 °C |
| Typ: | QPCR-500 |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 345 x 310 x 320 mm |
| Wysokość: | 320 mm |
| Zasilanie: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |