Czujniki do kontrolerów temperatury KM-RX
Treść:
1
Numer produktu:
7619816
Informacje dot. produktu "Czujniki do kontrolerów temperatury KM-RX"
LabHEAT®-sensors. Suitable for temperature controller KM-RX1001 with permanently attached cable, with diode plug.
KM-TP2: Pt100, up to 400 °C, sheated element V2A, dia. 4 x 50 mm
KM-TPG: Pt100, up to 250 °C, glass tube, dia. 6 x 400 mm
KM-TNS: NiCr-Ni, up to 1200 °C, rod sensor in Inconell, dia. 1.5 x 300 mm
KM-TNF: NiCr-Ni, up to 400 °C, flat sensor, 0.4 x 15 x 400 mm
KM-TP2: Pt100, up to 400 °C, sheated element V2A, dia. 4 x 50 mm
KM-TPG: Pt100, up to 250 °C, glass tube, dia. 6 x 400 mm
KM-TNS: NiCr-Ni, up to 1200 °C, rod sensor in Inconell, dia. 1.5 x 300 mm
KM-TNF: NiCr-Ni, up to 400 °C, flat sensor, 0.4 x 15 x 400 mm
| Dla: | KM-RX1001 |
|---|---|
| Długość: | 50 mm |
| Długość kabla: | 2.0 m |
| Maks. Temperatura: | 400 °C |
| Materiał: | Stal nierdzewna |
| Numer artykułu producenta: | 62002120 |
| Temperatura: | 400 °C |
| Typ: | KM-TP2 |
| Typ sondy: | Pt 100 |
| UNSPSC: | 41-11-22-05 |
| Wymiary (Ø x dł.): | 4 x 50 mm |
| Ø: | 4 mm |