Temperature data logger EBI 12-T671
Treść:
1
Numer produktu:
4684607
Informacje dot. produktu "Temperature data logger EBI 12-T671"
Data logger for temperature measurement in the steam steriliser during process validation, and for recording empty chamber profiles.
- 4 measuring channels
- Data logger can be sterilised
- 4 axially arranged external, highly flexible PT1000 temperature sensors
- Real-time data transmission
- Fast response time
- Storage modes: Endless measurement, measurement upon start time, measure immediately until end of memory, start/stop measurement
- Memory for up to 25080 measured values per measurement channel
- Stainless steel housing
- Factory calibration certificate: 0 °C, 60 °C, and 134 °C
| Baterii/akumulatora: | 3.6 V, Litowe |
|---|---|
| Ciężar: | 110 g |
| Cykl pomiarowy: | 250 ms ... 24 h |
| Czujnik (Ø x dł.): | 1.2 x 1,200 mm |
| Długość czujnika: | 1200 mm |
| Jednorazowe: | Nie |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 68 |
| Maks. Cykl pomiarowy: | 24 h |
| Maks. Temperatura: | 150 °C |
| Maks. napięcie baterii/akumulatora: | 3.6 V |
| Materiał obudowy: | Stal nierdzewna |
| Min. Cykl pomiarowy: | 250 ms |
| Numer artykułu producenta: | 1340-6645 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria |
| Rozdzielczość: | 0.01 °C |
| System elektrochemiczny: | Litowe |
| Temperatura: | -20 ... 150 °C |
| Temperatura min.: | -20 °C |
| Typ: | EBI 12-T671 |
| Wymiary (Ø x wys.): | 48 x 24 mm |
| Wysokość: | 24 mm |
| Ø: | 48 mm |
| Ø czujnika: | 1.2 mm |