Temperature data logger EBI 12-T101
Treść:
1
Numer produktu:
6315478
Informacje dot. produktu "Temperature data logger EBI 12-T101"
Robust temperature data logger for regular independent routine checks in the care sector.
- Wireless temperature measurement
- With internal PT1000 temperature sensor
- Storage modes: Endless measurement, measurement upon start time, measure immediately until end of memory, start/stop measurement
- Memory for up to 27840 measured values
- Stainless steel housing
- Factory calibration certificate: -20 °C, 0 °C, and 60 °C
| Baterii/akumulatora: | 3.6 V, Litowe |
|---|---|
| Ciężar: | 110 g |
| Cykl pomiarowy: | 1 sec ... 24 h |
| Jednorazowe: | Nie |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 68 |
| Maks. Cykl pomiarowy: | 24 h |
| Maks. Temperatura: | 105 °C |
| Maks. napięcie baterii/akumulatora: | 3.6 V |
| Materiał obudowy: | Stal nierdzewna |
| Min. Cykl pomiarowy: | 1 sec |
| Numer artykułu producenta: | 1340-6601 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria |
| Rozdzielczość: | 0.01 °C |
| System elektrochemiczny: | Litowe |
| Temperatura: | -90 ... 105 °C |
| Temperatura min.: | -90 °C |
| Typ: | EBI 12-T101 |
| Wymiary (Ø x wys.): | 48 x 24 mm |
| Wysokość: | 24 mm |
| Ø: | 48 mm |