Temperature/conductivity data logger EBI 12-TC230
Treść:
1
Numer produktu:
4721737
Informacje dot. produktu "Temperature/conductivity data logger EBI 12-TC230"
Temperature/conductivity data logger for regular measurement of conductivity during the cleaning and disinfection process in the washer-disinfector. The conductivity of the final rinse water is an indicator of the quality of the cleaning performance.
- Data logger can be sterilised
- 1 external PT1000 temperature sensor
- 1 external conductivity sensor
- Conductivity measurement range: 1 to 2000 µS/cm
- Conductivity resolution: 0.1 µS/cm
- Storage modes: Endless measurement, measurement upon start time, measure immediately until end of memory, start/stop measurement
- Memory for up to 50160 measured values per measurement channel
- Stainless steel housing
- Factory calibration certificate: 0 °C, 60 °C, and 121 °C; 5 µS/cm, 100 µS/cm, and 1413 µS/cm
| Baterii/akumulatora: | 3.6 V, Litowe |
|---|---|
| Ciężar: | 150 g |
| Cykl pomiarowy: | 1 sec ... 24 h |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 68 |
| Maks. Cykl pomiarowy: | 24 h |
| Maks. Temperatura: | 125 °C |
| Maks. napięcie baterii/akumulatora: | 3.6 V |
| Materiał obudowy: | Stal nierdzewna |
| Min. Cykl pomiarowy: | 1 sec |
| Numer artykułu producenta: | 1340-6667 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria |
| Rozdzielczość: | 0.01 °C |
| System elektrochemiczny: | Litowe |
| Temperatura: | 0 ... 125 °C |
| Temperatura min.: | 0 °C |
| Typ: | EBI 12-TC230 |
| Wymiary (Ø x wys.): | 48 x 130 mm |
| Wysokość: | 130 mm |
| Ø: | 48 mm |