Systemy do elektroforezy omniPAGE TETRAD Mini-Set
Treść:
1
Numer produktu:
7930247
Informacje dot. produktu "Systemy do elektroforezy omniPAGE TETRAD Mini-Set"
The gel electrophoresis tank omniPAGE Mini is suitable for parallel treatment of up to 4 gels with 20 samples each. The tank is easy to handle, especially leak proof and guarantees an efficient cooling. For self-cast gels and all major types of 8 x 10 cm and 10 x 10 cm precast gels.
Scope of supply:
- omniPAGE Mini, 10 x 10 cm Dual
- 1 x CVS10DIRM Sliding Clamp PAGE insert
- 1 x CVS10EXCASTER External Casting Upstand
- 1 x VS10TANK Tank
- 1 x VS10LID Lid
- 1 x VS10DP Dummy plate
- 1 x CSL-CAB set of electrophoresis cables, one black, one red
- 2 x VS10PGS1 Plain glass plates with 1 mm bonded spacer (pack of 2)
- 2 x VS10NG Notched glass plates (pack of 2)
- 2 x VS10NGS1 Notched glass plates with 1 mm bonded spacer (pack of 2)
- 4 x VS10-12-1 = 4 x 12 sample combs, 1 mm thick
- 1 x VS10DCAST Casting base with casting mat
- Blotting module
| Głębokość: | 130 mm |
|---|---|
| Maks. liczba próbek: | 80 |
| Maks. liczba żeli: | 4 |
| Numer artykułu producenta: | CVS10TETRAD1CBS |
| Pojemność nominalna: | 1200 ml |
| Szerokość: | 190 mm |
| Typ: | omniPAGE TETRAD Mini-Set, CBS |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 190 x 130 x 150 mm |
| Wysokość: | 150 mm |