System do pomiaru BZT, BD 600
Treść:
1
Numer produktu:
6268048
Informacje dot. produktu "System do pomiaru BZT, BD 600"
Pomiar BZT jest ważnym pomiarem wpływu ścieków domowych i przemysłowych na oczyszczalnie ścieków i punkty odpływowe. System czujników BD 600 jest systemem 6 próbek, który umożliwia precyzyjne pomiary BZT w oparciu o zasadę manometryczną. Respirometry manometryczne odnoszą pobór tlenu do zmiany ciśnienia spowodowanej zużyciem tlenu przy zachowaniu stałej objętości. Dzięki nowoczesnym integralnym czujnikom ciśnienia, nie jest konieczne używanie rtęci do pomiarów. Wartości BZT są zapisywane automatycznie w pamięci czujnika w regularnych odstępach czasu i mogą być w każdej chwili wywołane na wielkoformatowym wyświetlaczu bez konieczności czasochłonnego przeliczania za pomocą współczynników. Oznacza to, że serie testowe, które kończą się w niedzielę, mogą być bez problemu oceniane w następnym tygodniu. Serie pomiarowe mogą być zapisywane w pamięci USB/kartach SD lub przenoszone przez kabel USB w celu oceny danych na komputerze. Okres pomiarowy jest wybierany przez użytkownika w zakresie od 1 do 28 dni w zależności od zastosowania. Podczas gdy krótkie okresy pomiarowe są przydatne w zastosowaniach naukowych, standardowe pomiary BZT zwykle obejmują okres 5 dni - a np. oznaczenia manometryczne OECD zwykle odbywają się przez okres 28 dni.
Zakres dostawy:
* 6 lub 12, w zależności od systemu BZT (BD600 lub BD606)Pomiar BZT jest ważnym pomiarem wpływu ścieków domowych i przemysłowych na oczyszczalnie ścieków i punkty odpływowe. System czujników BD 600 jest systemem 6 próbek, który umożliwia precyzyjne pomiary BZT w oparciu o zasadę manometryczną. Respirometry manometryczne odnoszą pobór tlenu do zmiany ciśnienia spowodowanej zużyciem tlenu przy zachowaniu stałej objętości. Dzięki nowoczesnym integralnym czujnikom ciśnienia, nie jest konieczne używanie rtęci do pomiarów. Wartości BZT są zapisywane automatycznie w pamięci czujnika w regularnych odstępach czasu i mogą być w każdej chwili wywołane na wielkoformatowym wyświetlaczu bez konieczności czasochłonnego przeliczania za pomocą współczynników. Oznacza to, że serie testowe, które kończą się w niedzielę, mogą być bez problemu oceniane w następnym tygodniu. Serie pomiarowe mogą być zapisywane w pamięci USB/kartach SD lub przenoszone przez kabel USB w celu oceny danych na komputerze. Okres pomiarowy jest wybierany przez użytkownika w zakresie od 1 do 28 dni w zależności od zastosowania. Podczas gdy krótkie okresy pomiarowe są przydatne w zastosowaniach naukowych, standardowe pomiary BZT zwykle obejmują okres 5 dni - a np. oznaczenia manometryczne OECD zwykle odbywają się przez okres 28 dni.
Zakres dostawy:
* 6 lub 12, w zależności od systemu BZT (BD600 lub BD606)
Zakres dostawy:
- BD 600, kompletna jednostka z 6 lub 12* głowicami czujników oraz jednostka sterująca z bateriami.
- Zasilacz wraz z kablem Y do wspólnego zasilania BD 600 i jednostki mieszającej
- Indukcyjna jednostka mieszająca
- 6 lub 12* butelek na próbki
- 6 lub 12* gumowych uszczelek
- 6 lub 12* mieszadeł magnetycznych
- 1 kolba przelewowa, 157 ml
- 1 kolba przelewowa, 428 ml
- 1 butelka, 50 ml roztworu wodorotlenku potasu
- 1 butelka, 50 ml roztworu inhibitora nitryfikacji
- 1 instrukcja obsługi
- pilot zdalnego sterowania
| Specyfikacja | |
| Metoda pomiaru: | Respiretrometryczna, elektroniczny czujnik ciśnienia |
| Zakresy pomiarowe: | 0 - 40, 0 - 80, 0 - 200, 0 - 400, 0 - 800, 0 - 2000, 0 - 4000 mg/l O2 |
| Cykl pomiarowy: | Definiowany przez użytkownika, od 1 do 28 dni |
| Zasilanie: | 100-240 V, bateria buforowana lub zasilana za pomocą kabla Y |
| Klasa bezpieczeństwa: | IP 54 (czujniki) |
| Intefejs: | Port hosta USB (pamięć USB), port urządzenia USB (komputer), karta SD |
| Zegar: | Czas rzeczywisty |
| Aplikacje: | BZT5 / BZTF / OECD301F |
* 6 lub 12, w zależności od systemu BZT (BD600 lub BD606)Pomiar BZT jest ważnym pomiarem wpływu ścieków domowych i przemysłowych na oczyszczalnie ścieków i punkty odpływowe. System czujników BD 600 jest systemem 6 próbek, który umożliwia precyzyjne pomiary BZT w oparciu o zasadę manometryczną. Respirometry manometryczne odnoszą pobór tlenu do zmiany ciśnienia spowodowanej zużyciem tlenu przy zachowaniu stałej objętości. Dzięki nowoczesnym integralnym czujnikom ciśnienia, nie jest konieczne używanie rtęci do pomiarów. Wartości BZT są zapisywane automatycznie w pamięci czujnika w regularnych odstępach czasu i mogą być w każdej chwili wywołane na wielkoformatowym wyświetlaczu bez konieczności czasochłonnego przeliczania za pomocą współczynników. Oznacza to, że serie testowe, które kończą się w niedzielę, mogą być bez problemu oceniane w następnym tygodniu. Serie pomiarowe mogą być zapisywane w pamięci USB/kartach SD lub przenoszone przez kabel USB w celu oceny danych na komputerze. Okres pomiarowy jest wybierany przez użytkownika w zakresie od 1 do 28 dni w zależności od zastosowania. Podczas gdy krótkie okresy pomiarowe są przydatne w zastosowaniach naukowych, standardowe pomiary BZT zwykle obejmują okres 5 dni - a np. oznaczenia manometryczne OECD zwykle odbywają się przez okres 28 dni.
Zakres dostawy:
- BD 600, kompletna jednostka z 6 lub 12* głowicami czujników oraz jednostka sterująca z bateriami.
- Zasilacz wraz z kablem Y do wspólnego zasilania BD 600 i jednostki mieszającej
- Indukcyjna jednostka mieszająca
- 6 lub 12* butelek na próbki
- 6 lub 12* gumowych uszczelek
- 6 lub 12* mieszadeł magnetycznych
- 1 kolba przelewowa, 157 ml
- 1 kolba przelewowa, 428 ml
- 1 butelka, 50 ml roztworu wodorotlenku potasu
- 1 butelka, 50 ml roztworu inhibitora nitryfikacji
- 1 instrukcja obsługi
- pilot zdalnego sterowania
* 6 lub 12, w zależności od systemu BZT (BD600 lub BD606)
| Dane dotyczące substancji niebezpiecznych | |
| GHS | ![]() ![]() ![]() |
| Słowo sygnałowe | Gefahr |
| H-Satz | H290, H302, H314, H360FD |
| P-Satz | P280, P301+P330+P331, P303+P361+P353, P305+P351+P338, P310, P390, P201, P202, P308+P313, P405, P501 |
| UNNR | 1814 |
| SDB | Link |
| Baterii/akumulatora: | 3 x C, AlMn |
|---|---|
| Czas pomiaru: | 28 d |
| Częstotliwość zasilania: | 50/60 Hz |
| GHS: | GHS05, GHS07, GHS08 |
| Głębokość: | 230 mm |
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 51 |
| Liczba baterii/akumulatorów wymiennych: | 3 |
| Liczba pozycji pomiarowych: | 6 |
| Maks. Napięcie: | 240 V |
| Min. Napięcie: | 100 V |
| Numer artykułu producenta: | 2444460 |
| Oznaczenie ANSI: | C |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Bateria/podłączenie do sieci |
| System elektrochemiczny: | AlMn |
| Szerokość: | 181 mm |
| Typ: | BD 600 |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 181 x 230 x 375 mm |
| Wysokość: | 375 mm |
| Zasilanie: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |


