Stirring heating mantle LabHEAT® KM-MER-SO
Treść:
1
Numer produktu:
4722108
Informacje dot. produktu "Stirring heating mantle LabHEAT® KM-MER-SO"
Heating mantle for round-bottom flasks. Flexible glass-fibre heating element in plastic-coated, chemical-resistant metal housing with built-in mains and heating zone switch, as well as a controller for continuous power adjustment and a separately switchable magnetic stirrer (infinitely variable speed up to 1600 min-1). The heating and stirring functions work independently of each another with their own power supply. 1.5 m mains connection cable with 7-pin plug, for use exclusively with the KM-RX 1005 laboratory regulator (please order separately).
| Liczba punktów grzania: | 1 |
|---|---|
| Liczba stref grzewczych: | 2 |
| Maks. Napięcie: | 230 V·AC |
| Maks. Temperatura: | 450 °C |
| Maks. prędkość: | 1600 1/min |
| Moc znamionowa: | 200 W |
| Numer artykułu producenta: | 94100500 |
| Objętość zbiornika: | 500 ml |
| Typ wtyczki: | UE |
| Wymiary (Ø x wys.): | 220 x 190 mm |
| Wysokość: | 190 mm |
| Zasilanie: | 230 V·AC |
| Z funkcją mieszania: | Tak |
| Ø: | 220 mm |
| Ø Zbiornika: | 105 mm |