Polypropylene Mesh
Schwegmann Filtrations-Technik
Treść:
1
Numer produktu:
9068269
Informacje dot. produktu "Polypropylene Mesh"
Properties: Polypropylene mesh is temperature stable from 0 °C to 150 °C (short term), and for longer periods to 125 °C. Moisture absorption at 95 % relative humidity and 25 °C is less than 0.01 %. Resistant to alkalis, even in high concentrations. Limited application with organic solvents. Supplied in widths indicated below, in lengths from 1 m.
| Maks. odporność na temperaturę: | 150 °C |
|---|---|
| Materiał: | PP |
| Min. odporność na temperaturę: | 0 °C |
| Numer artykułu producenta: | SG00000654 |
| Odporność na temperaturę: | 0 ... 150 °C |
| Rozmiar oczek: | 1000 µm |
| Szerokość: | 1480 mm |
| UNSPSC: | 41105003 |