Liczniki kolonii, Schütt count
Treść:
1
Numer produktu:
9521940
Informacje dot. produktu "Liczniki kolonii, Schütt count"
Zaprojektowane do szybkiego i niezawodnego zliczania kolonii bakteryjnych i łysinek bakteriofagowych rosnących na krążkach z pożywką lub padach/krążkach filtracyjnych na szalkach Petriego. Ergonomiczne, łatwe w obsłudze.
Zakres dostawy: licznik kolonii, adapter do szalek Petriego o średnicy 90 mm (przezroczysty, do podświetlania szalki), adapter (czarny/biały) do zliczania kolonii przy oświetleniu bocznym, dysk kontrastowy (czarny), przewód USB, marker z uchwytem.
Do pomiaru więcej niż 50 szalek Petriego dziennie zalecamy zakup automatycznego licznika colonyQuant (komora do zliczania, PC lub laptop, oprogramowanie): Licznik schuett colonyQuant jest wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości, z automatycznym ogniskowaniem i automatycznym powiększaniem (zoom). Może być używany do analiz szalek Petriego, filtrów i padów, posiewów spiralnych czy stref zahamowań (antybiogramy). Pozwala na zachowanie metod liczenia oraz dokumentację wyników.
Odpowiedni do automatycznego liczenia i dokumentowania płytek Petriego lub padów, pokrytych najmniejszymi koloniami (min. 0,05 mm średnicy), hodowli mieszanych. Możliwość podłączenia do istniejącego systemu LIM. Możliwe jest przetestowanie specyficznych płytek przed zakupem, w laboratorium klienta.
- Do szalek Petriego o średnicy Ø 90 mm, (opcjonalnie Ø 60 lub 150 mm)
- Indywidualnie regulowane oświetlenie, czułość na nacisk licznika i głośność
- Wykonane w technologii LED źródło światła przechodzącego daje idealną ostrość obrazu bez oślepiania użytkownika
- Trzy rodzaje oświetlenia: od dołu, z boku oraz światło padające (opcjonalnie)
- Wysoka przejrzystość i zróżnicowanie kolonii (agar lub krążkifiltracyjnena szalkach), nawet przy przezroczystych koloniach
- Urządzenia nie zmieniają naturalnego koloru kolonii
- Próbki nie są podgrzewane.
- Zliczanie kolonii odbywa się za pomocą zwykłego markera, który jest podłączony do uchwytu urządzenia
- Sterowanie licznikiem dźwiękowym (z regulacją głośności)
- Urządzenie posiada także 4 cyfrowy wyświetlacz LEDi klawiaturę z przejrzystym układem
- Możliwość regulacji średniej liczby zliczeń, transferu danych przez kabel USB do komputera PC.Importowane w programie Excel, do dalszej obróbki, przechowywania i drukowania
Zakres dostawy: licznik kolonii, adapter do szalek Petriego o średnicy 90 mm (przezroczysty, do podświetlania szalki), adapter (czarny/biały) do zliczania kolonii przy oświetleniu bocznym, dysk kontrastowy (czarny), przewód USB, marker z uchwytem.
Do pomiaru więcej niż 50 szalek Petriego dziennie zalecamy zakup automatycznego licznika colonyQuant (komora do zliczania, PC lub laptop, oprogramowanie): Licznik schuett colonyQuant jest wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości, z automatycznym ogniskowaniem i automatycznym powiększaniem (zoom). Może być używany do analiz szalek Petriego, filtrów i padów, posiewów spiralnych czy stref zahamowań (antybiogramy). Pozwala na zachowanie metod liczenia oraz dokumentację wyników.
Odpowiedni do automatycznego liczenia i dokumentowania płytek Petriego lub padów, pokrytych najmniejszymi koloniami (min. 0,05 mm średnicy), hodowli mieszanych. Możliwość podłączenia do istniejącego systemu LIM. Możliwe jest przetestowanie specyficznych płytek przed zakupem, w laboratorium klienta.
| Specyfikacja | |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 260 x 250 x 130 mm |
| Wysokość z wbudowaną podstawą podpierającą: | 300 mm |
| Ciężar: | ok. 1,5 kg |
| Ciężar: | 1.5 kg |
|---|---|
| Częstotliwość zasilania: | 50/60 Hz |
| Głębokość: | 250 mm |
| Maks. Napięcie: | 240 V |
| Maks. Ø szalki Petriego: | 150 mm |
| Min. Napięcie: | 100 V |
| Min. Ø szalki Petriego: | 60 mm |
| Numer artykułu producenta: | 3081502 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Przyłącze sieciowe |
| Szerokość: | 260 mm |
| UNSPSC: | 41113040 |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 260 x 250 x 130 mm |
| Wysokość: | 130 mm |
| Zasilanie: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Ø szalki Petriego: | 60 ... 150 mm |