Laboratory regulator KM-RX 1005
Treść:
1
Numer produktu:
4722110
Informacje dot. produktu "Laboratory regulator KM-RX 1005"
Microprocessor-controlled benchtop device with setpoint and actual value display in a stable plastic housing for direct temperature control of the KM-MER-SO stirring heating mantles. PID self-optimisation, with ramp function, USB port. With the mounted clamp, the laboratory regulator can be attached to a stand in a space-saving manner. Connection of the stirring heating mantle via a 7-pin socket with all-pole protection. Terminals for the sensor/alarm connection are provided on the rear panel. Sensor input: Pt100 or thermocouples.
| Głębokość: | 140 mm |
|---|---|
| Klasa bezpieczeństwa (IP): | IP 20 |
| Maks. Napięcie: | 230 V·AC |
| Maks. Temperatura: | 1200 °C |
| Materiał obudowy: | Plastik |
| Numer artykułu producenta: | 65001005 |
| Rodzaj zasilania pomocniczego: | Przyłącze sieciowe |
| Szerokość: | 205 mm |
| Temperatura: | 0 ... 1,200 °C |
| Temperatura min.: | 0 °C |
| Typ: | KM-RX 1005 |
| Typ wtyczki: | UE |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 205 x 140 x 75 mm |
| Wysokość: | 75 mm |
| Zasilanie: | 230 V·AC |
| Zdolność przełączania: | 2300 W |
| Złącza: | USB |