Laboratory regulator KM-RX 1005
Contenu :
1
Réf. produit :
4722110
Informations sur le produit "Laboratory regulator KM-RX 1005"
Microprocessor-controlled benchtop device with setpoint and actual value display in a stable plastic housing for direct temperature control of the KM-MER-SO stirring heating mantles. PID self-optimisation, with ramp function, USB port. With the mounted clamp, the laboratory regulator can be attached to a stand in a space-saving manner. Connection of the stirring heating mantle via a 7-pin socket with all-pole protection. Terminals for the sensor/alarm connection are provided on the rear panel. Sensor input: Pt100 or thermocouples.
| Alimentation électrique: | 230 V·AC |
|---|---|
| Dimensions (LxPxH): | 205 x 140 x 75 mm |
| Hauteur: | 75 mm |
| Indice de protection (IP): | IP 20 |
| Interfaces: | USB |
| Largeur: | 205 mm |
| Matériau du boîtier: | Plastique |
| Numéro d'article Fabricant: | 65001005 |
| Profondeur: | 140 mm |
| Puissance de commutation: | 2300 W |
| Température: | 0 ... 1 200 °C |
| Température max.: | 1200 °C |
| Température min.: | 0 °C |
| Tension max.: | 230 V·AC |
| Type: | KM-RX 1005 |
| Type de connecteur: | UE |
| Type d‘énergie auxiliaire: | Raccordement au secteur |