Cuves d'électrophorèse MultiSUB choice
Contenu :
1
Réf. produit :
6239273
Informations sur le produit "Cuves d'électrophorèse MultiSUB choice"
The MultiSUB series of horizontal gel units offers the most versatile solution for DNA and RNA agarose gel electrophoresis currently available. The tanks are injection molded and therefore leak free. They are equipped with high quality platinum electrodes. Each unit comes with a variety of gel tray sizes and colour coded combs providing high flexibility for the user. The casting dams supplied with the units offer a simple and leak free solution for casting the gels.
This unit is ideal for restriction fragment analysis, sample prep or checking of high number of samples. The MultiSUB Choice offers a high degree of versatility.
Scope of supply: 15 x 7 cm, 15 x 10 cm and 15 x 15 cm UV tray, 2 x 20 sample combs
Each model has an additional loading guides and dams.
This unit is ideal for restriction fragment analysis, sample prep or checking of high number of samples. The MultiSUB Choice offers a high degree of versatility.
- Colour coded combs 0.75/1.0/1.5/2.0 mm
- Simple gel casting by using dams
Each model has an additional loading guides and dams.
| Dimensions (LxPxH): | 175 x 265 x 90 mm |
|---|---|
| Hauteur: | 90 mm |
| Largeur: | 175 mm |
| Nombre max. d'échantillons: | 210 |
| Numéro d'article Fabricant: | MSCHOICETRIO |
| Profondeur: | 265 mm |
| Type: | MultiSUB Choice Trio |
| Volume nominal: | 500 ml |