pH electrode SE 102-AN
Knick Elektronische
Contenido:
1
Número de producto:
4679819
Información sobre el producto "pH electrode SE 102-AN"
pH electrode with glass shaft and integrated PT1000 temperature sensor. Ideal for pH measurements in laboratory and in the field. With refillable liquid electrolyte and 1 m fixed cable.
| Diafragma: | Cerámica |
|---|---|
| Electrolito: | KCl 3 mol/l |
| Longitud del cable: | 1 m |
| Longitud del eje: | 110 mm |
| Material del eje: | Vidrio |
| Número de artículo del fabricante: | SE 102-AN |
| Rango de pH: | 0 ... 14 |
| Sensor de temperatura: | Pt 1000 |
| Temperatura: | -5 ... 100 °C |
| Temperatura máx.: | 100 °C |
| Temperatura mínima: | -5 °C |
| Tipo: | SE 102-AN |
| UNSPSC: | 41115604 |
| Valor de pH máx.: | 14 |
| Valor pH mín.: | 0 |
| Ø eje: | 12 mm |