Temperature data logger EBI 12-T101-EYELET, with eyelet ring
Contenido:
1
Número de producto:
4721709
Información sobre el producto "Temperature data logger EBI 12-T101-EYELET, with eyelet ring"
Robust temperature data logger for regular independent routine checks in the care sector.
- Wireless temperature measurement
- With internal PT1000 temperature sensor
- Storage modes: Endless measurement, measurement upon start time, measure immediately until end of memory, start/stop measurement
- Memory for up to 27840 measured values
- Stainless steel housing
- Factory calibration certificate: -20 °C, 0 °C, and 60 °C
- With a eyelet ring fitted for attachment
| Altura: | 24 mm |
|---|---|
| Batería/batería recargable: | 3,6 V, Litio |
| Ciclo de medición: | 1 sec ... 24 h |
| Desechable: | No |
| Dimensiones (Ø x Alt): | 48 x 24 mm |
| Grado de protección (IP): | IP 68 |
| Material de la carcasa: | Acero inoxidable |
| Máx. Ciclo de medición: | 24 h |
| Mín. Ciclo de medición: | 1 sec |
| Número de artículo del fabricante: | 1340-6601-0100 |
| Peso: | 110 g |
| Resolución: | 0.01 °C |
| Sistema electroquímico: | Litio |
| Temperatura: | -90 ... 105 °C |
| Temperatura máx.: | 105 °C |
| Temperatura mínima: | -90 °C |
| Tensión máx. de la batería/batería recargable: | 3.6 V |
| Tipo: | EBI 12-T101-EYELET |
| Tipo de energía auxiliar: | Batería |
| Ø: | 48 mm |