Destylatory parowe, serii S
Treść:
1
Numer produktu:
9843813
Informacje dot. produktu "Destylatory parowe, serii S"
The S-series steam distillers are the ideal complement to the behr Kjeldahl digestion system.
- Exemplary safety and reliability
- Robust casing of polyurethane
- Distillation time approx.. 3 mins. per sample
- Detection limit 0.1 mg N
- Recovery rate >99.5%
- Reproducibility ± 1%
- Steam generating capacity adjustable from 10% - 100%
- Extremely simple, menu-controlled operation of the programmable units via one single operating element (behr one-button operation)
- Programmable reaction time
- Serial interface (RS232)
- Filling level monitoring for can set
- Practical quick clamping device
| Ciężar: | 21 kg |
|---|---|
| Częstotliwość zasilania: | 50/60 Hz |
| Głębokość: | 410 mm |
| Maks. Napięcie: | 230 V·AC |
| Moc znamionowa: | 1700 W |
| Natężenie prądu: | 9 A |
| Numer artykułu producenta: | B00233702 |
| Szerokość: | 410 mm |
| Typ: | S 2 |
| Wymiary (szer. x gł. x wys.): | 410 x 410 x 675 mm |
| Wysokość: | 675 mm |
| Zasilanie: | 230 V·AC, 50/60 Hz , 9 A |