Pojemniki chłodzące Nalgene™, Labtop 5115, 5116 i DS 5116
Treść:
1
Numer produktu:
9400932
Informacje dot. produktu "Pojemniki chłodzące Nalgene™, Labtop 5115, 5116 i DS 5116"
The economical alternative for keeping samples and biochemical reagents cool at the workbench or for protecting against temperature fluctuations and power failure in refrigeration apparatus. With write-on, gridded lid. Lids fit one way to maintain the correct grid orientation. Robust, space-saving and stackable. With non-slip rubber feet. Can be used down to -135°C. Adapters are also supplied for 0.5ml microtubes.
| Czas chłodzenia: | ≤-15 °C, 2 h |
|---|---|
| Dla naczyń: | 0,2...0,5 ml |
| Kolor: | Niebieski |
| Liczba miejsc: | 32 |
| Maks. Temperatura: | -20 °C |
| Materiał: | PC |
| Numer artykułu producenta: | 5115-0032 |
| Temperatura: | -20 °C |
| UNSPSC: | 41103022 |