Time switch Thermo-Timer
Contenu :
1
Réf. produit :
6328856
Informations sur le produit "Time switch Thermo-Timer"
The time switch can be used to switch on devices with a power rating of up to 3600 W based on temperature, time, or a combination of both. The waterproof probe with a 1 m cable can measure the temperature of the environment or liquids.
- For time- and/or temperature-controlled switching
- Temperature and time shown on the display
- Temperature measuring range from 0 to 40 °C
- Timer mode: three possible on/off time pairs can be set
- Thermostat mode: automatic switch-on when the temperature falls below a certain temperature
- Thermo-timer mode: automatic switch-on when the temperature falls below a programmed temperature during a set time
- Suitable socket: Type F (Schuko), 230 VAC, 50 Hz
- Includes 1.5 V AAA battery
| Dimensions (LxPxH): | 67 x 77 x 130 mm |
|---|---|
| Hauteur: | 130 mm |
| Largeur: | 67 mm |
| Matériau: | Plastique |
| Numéro d'article Fabricant: | 37.3000 |
| Poids: | 179 g |
| Profondeur: | 77 mm |
| Type: | Thermo-Timer |