Distillateur à la vapeur pour distillation pour la détermination de l'azote selon Kjeldahl
Contenu :
1
Réf. produit :
9843815
Informations sur le produit "Distillateur à la vapeur pour distillation pour la détermination de l'azote selon Kjeldahl"
The S-series steam distillers are the ideal complement to the behr Kjeldahl digestion system.
- Exemplary safety and reliability
- Robust casing of polyurethane
- Distillation time approx.. 3 mins. per sample
- Detection limit 0.1 mg N
- Recovery rate >99.5%
- Reproducibility ± 1%
- Steam generating capacity adjustable from 10% - 100%
- Extremely simple, menu-controlled operation of the programmable units via one single operating element (behr one-button operation)
- Programmable reaction time
- Serial interface (RS232)
- Filling level monitoring for can set
- Practical quick clamping device
| Alimentation électrique: | 230 V·AC, 50/60 Hz , 9 A |
|---|---|
| Dimensions (LxPxH): | 410 x 410 x 675 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Hauteur: | 675 mm |
| Intensité: | 9 A |
| Largeur: | 410 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | B00233703 |
| Poids: | 23 kg |
| Profondeur: | 410 mm |
| Puissance nominale: | 1700 W |
| Tension max.: | 230 V·AC |
| Type: | S 3 |