Portoir réfrigéré Nalgene™ Labtop-Cooler, type 5115, 5116, DS5116, pour microtubes
Contenu :
1
Réf. produit :
9400932
Informations sur le produit "Portoir réfrigéré Nalgene™ Labtop-Cooler, type 5115, 5116, DS5116, pour microtubes"
The economical alternative for keeping samples and biochemical reagents cool at the workbench or for protecting against temperature fluctuations and power failure in refrigeration apparatus. With write-on, gridded lid. Lids fit one way to maintain the correct grid orientation. Robust, space-saving and stackable. With non-slip rubber feet. Can be used down to -135°C. Adapters are also supplied for 0.5ml microtubes.
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Matériau: | PC |
| Nombre d‘emplacements: | 32 |
| Numéro d'article Fabricant: | 5115-0032 |
| Pour récipients: | 0,2...0,5 ml |
| Temps de refroidissement: | ≤-15 °C, 2 h |
| Température: | -20 °C |
| Température max.: | -20 °C |
| UNSPSC: | 41103022 |