Boîte isotherme avec couvercle
Storopack Deutschland GmbH
Contenu :
1
Réf. produit :
7656680
Informations sur le produit "Boîte isotherme avec couvercle"
The insulation boxes are suitable for the transport and storage of temperature-sensitive products.
Neopor® is characterised by its high hot and cold thermal insulation properties, compressive strength, shock absorbing properties, low weight and insensitivity to moisture. In addition, it has infrared absorbers and reflectors that reduce thermal conductivity and give the box its silver-grey colour.
- To maintain cold chains
- Stackable
Neopor® is characterised by its high hot and cold thermal insulation properties, compressive strength, shock absorbing properties, low weight and insensitivity to moisture. In addition, it has infrared absorbers and reflectors that reduce thermal conductivity and give the box its silver-grey colour.
| Dimensions (LxPxH): | 350 x 350 x 300 mm |
|---|---|
| Dimensions intérieures (LxPxH): | 250 x 250 x 200 mm |
| Hauteur: | 300 mm |
| Hauteur intérieure: | 200 mm |
| Largeur: | 350 mm |
| Largeur intérieure: | 250 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | 518163 (516535) |
| Profondeur: | 350 mm |
| Profondeur intérieure: | 250 mm |
| Shape (box): | square |
| UNSPSC: | 41103022 |
| Volume nominal: | 12.5 l |