Cuves d'électrophorèse OmniPAGE Mini
Contenu :
1
Réf. produit :
9584654
Informations sur le produit "Cuves d'électrophorèse OmniPAGE Mini"
Vertical chamber especially for protein analysis in up to 4 gels. The special manufacturing process results in a device with unique quality and durability at a very reasonable price. Easy handling and fast cooling. The dimensions are compatible with all 8 x 10 and 10 x 10 cm ready-to-use gels. High sample throughput by up to 4 gels with 20 samples each. Low buffer volume from 250 to 1200 ml.
Scope of supply: chamber with platinum electrodes, 2 sets of glass plates with 1 mm thick bonded spacers, electrodes, 2 x 12 sample combs, caster
| Dimensions (LxPxH): | 190 x 130 x 150 mm |
|---|---|
| Gel (LxP): | 80 x 85 mm |
| Hauteur: | 150 mm |
| Largeur: | 190 mm |
| Largeur du gel: | 80 mm |
| Nombre max. d'échantillons: | 80 |
| Nombre max. de gels: | 4 |
| Numéro d'article Fabricant: | CVS10DSYS |
| Profondeur: | 130 mm |
| Profondeur du gel: | 85 mm |
| Type: | omniPAGE Mini SYS |
| UNSPSC: | 41-10-53-01 |
| Volume nominal: | 1200 ml |