Pack cuve électrophorèse omniPAGE TETRAD Mini-Set
Contenu :
1
Réf. produit :
7930247
Informations sur le produit "Pack cuve électrophorèse omniPAGE TETRAD Mini-Set"
The gel electrophoresis tank omniPAGE Mini is suitable for parallel treatment of up to 4 gels with 20 samples each. The tank is easy to handle, especially leak proof and guarantees an efficient cooling. For self-cast gels and all major types of 8 x 10 cm and 10 x 10 cm precast gels.
Scope of supply:
- omniPAGE Mini, 10 x 10 cm Dual
- 1 x CVS10DIRM Sliding Clamp PAGE insert
- 1 x CVS10EXCASTER External Casting Upstand
- 1 x VS10TANK Tank
- 1 x VS10LID Lid
- 1 x VS10DP Dummy plate
- 1 x CSL-CAB set of electrophoresis cables, one black, one red
- 2 x VS10PGS1 Plain glass plates with 1 mm bonded spacer (pack of 2)
- 2 x VS10NG Notched glass plates (pack of 2)
- 2 x VS10NGS1 Notched glass plates with 1 mm bonded spacer (pack of 2)
- 4 x VS10-12-1 = 4 x 12 sample combs, 1 mm thick
- 1 x VS10DCAST Casting base with casting mat
- Blotting module
| Dimensions (LxPxH): | 190 x 130 x 150 mm |
|---|---|
| Hauteur: | 150 mm |
| Largeur: | 190 mm |
| Nombre max. d'échantillons: | 80 |
| Nombre max. de gels: | 4 |
| Numéro d'article Fabricant: | CVS10TETRAD1CBS |
| Profondeur: | 130 mm |
| Type: | omniPAGE TETRAD Mini-Set, CBS |
| Volume nominal: | 1200 ml |