Douches Oculaires
Contenu :
1
Réf. produit :
6254947
Informations sur le produit "Douches Oculaires"
- With two high performance spray heads
- Dust caps, which open automatically on operation, protect against dirt inside the spray heads
- Rubber sleeves protect the person seeking help against further injuries
- Table and wall mounting bracket
- Stainless steel covered hose 1500 mm
- Flow rate: 14 liter / minute
- Integrated flow regulation which guarantees uniform jet of water independent from water pressure
- According to ANSI Z358.1-2014 and DIN EN 15154-2:2006
- DIN-DVGW tested and certified
| Angle: | 45 ° |
|---|---|
| Couleur: | Vert |
| Débit volumique: | 14 l/min |
| Fixation: | Table |
| Hauteur: | 175 mm |
| Largeur: | 250 mm |
| Matériau: | Acier inoxydable/plastique |
| Nombre de têtes de douche: | 2 |
| Numéro d'article Fabricant: | BR 200 085 |
| Pression de service: | 1.5 ... 5 bar |
| Pression de service max.: | 5 bar |
| Pression de service min.: | 1.5 bar |
| Taille du raccord: | 1/2“ |
| UNSPSC: | 46182401 |