Distillateur vapeur type D1 et D2
Contenu :
1
Réf. produit :
9843831
Informations sur le produit "Distillateur vapeur type D1 et D2"
- Alcohol
- Volatile acid contents
- Fermentation process (beer, etc.)
- Ammonium chloride in liquorice products
Distillation units for determining alcohol and volatile acid content in wine and other alcoholic drinks. Complete glassware, with volumetric flasks and pycnometer. Because of its rapidity, the behr D 1 and D 2 are especially suitable for high sample throughputs.
| Alimentation électrique: | 1 x 230 V·AC, 50/60 Hz , 18 A |
|---|---|
| Dimensions (LxPxH): | 410 x 410 x 675 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Hauteur: | 675 mm |
| Intensité: | 18 A |
| Largeur: | 410 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | B00218040 |
| Poids: | 32 kg |
| Profondeur: | 410 mm |
| Puissance nominale: | 1700 W |
| Tension max.: | 230 V·AC |
| Type: | D2 |