Dispersing vessels POLYTRON® GS, stainless steel, with lid and flow disturber
Contenu :
1
Réf. produit :
9570246
Informations sur le produit "Dispersing vessels POLYTRON® GS, stainless steel, with lid and flow disturber"
The GS-stainless steel containers are equipped with baffles. The crossbars radically disturb the flow and generate additional opposing flows, optimizing the mixing in the dispensing vessel. The stainless steel 18/10 is rustproof, durable, has good insulating properties, completely hygienic, not toxic and not magnetic.
| Hauteur: | 270 mm |
|---|---|
| Matériau: | Acier inoxydable |
| Matériau du bouchon: | Stainless steel |
| Numéro d'article Fabricant: | 11052208 |
| Type: | GS100-8.C.B. |
| Type de fermeture: | Couvercle |
| Volume nominal: | 8000 ml |
| Épaisseur de paroi: | 2.0 mm |
| Ø extérieur: | 210 mm |