Counting scales CPE
Contenu :
1
Réf. produit :
4709435
Informations sur le produit "Counting scales CPE"
Compact bench scale for rapid, simple counting. Thanks to rechargeable battery operation it is suitable for the use in various locations (production, warehouse, dispatch department, etc.). A visual and audible signal helps with portioning, dispensing or grading.
- Three LCD displays for weight display, reference weight, total pieces
- Counting resolution of 30000 points
- Interfaces RS-232
| Alimentation électrique: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
|---|---|
| Charge max.: | 15 kg |
| Dimensions (LxPxH): | 315 x 340 x 110 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Garantie: | 2 ans |
| Hauteur: | 110 mm |
| Largeur: | 315 mm |
| Largeur de la surface de pesée: | 230 mm |
| Lisibilité: | 0,5 g |
| Matériau du boîtier: | Plastique |
| Matériau du plateau de pesée: | Acier inoxydable |
| Numéro d'article Fabricant: | CPE 15K-3 |
| Poids: | 3.2 kg |
| Profondeur: | 340 mm |
| Profondeur surface de pesée: | 300 mm |
| Programme d'ajustement: | externe |
| Reproductibilité: | 0,5 g |
| Surface de pesée (lxP): | 230 x 300 mm |
| Tension max.: | 240 V |
| Tension min.: | 100 V |
| Type: | CPE 15K-3 |
| Type de connecteur: | UE/UK |
| Type d‘énergie auxiliaire: | Raccordement au secteur/akku |
| UNSPSC: | 41111502 |