Coulometric KF-titrator TitroLine® 7500 KF trace module 6
Contenu :
1
Réf. produit :
6314327
Informations sur le produit "Coulometric KF-titrator TitroLine® 7500 KF trace module 6"
You cannot go wrong with the TitroLine® KF titrators from SI-Analytics. The TitroLine® 7500 KF trace is the specialist for low water contents.
Applications TitroLine® 7500 KF trace: KF coulometry, bromine number
Scope of supply: titrator unit, generator electrode TZ 1752 without diaphragm, titration stand TM 235 TO, titration vessel TZ 1754, micro-dual platinum electrode KF 1150, connection cable TZ 3094
- Fast, easy and precise
- With standard methods for different applications (titer determination, blank value...)
- High visible full colour display, that can be easily viewed from a distance and extreme angles
- Storage of results via USB and LAN port (PDF and CSV -format)
- With online curve
Applications TitroLine® 7500 KF trace: KF coulometry, bromine number
| Alimentation électrique: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
|---|---|
| Dimensions (LxPxH): | 153 x 180 x 296 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Hauteur: | 296 mm |
| Largeur: | 153 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | 285227800 |
| Profondeur: | 180 mm |
| Tension max.: | 240 V |
| Tension min.: | 100 V |
| Type: | TL 7500 KF trace M6 |
| UNSPSC: | 41115602 |