Pack réfrigérant Icecatch®
Contenu :
27
Réf. produit :
6262659
Informations sur le produit "Pack réfrigérant Icecatch®"
Icecatch® cool packs for temperature sensitive products used in the pharmaceutical, biotech, medical and food industries.
- Reliable cold storage through the use of immobilised coolant
- For repeat usage due to the use of robust PA/PE film
- Disposal with the domestic trash due to the use of non-poisonous ingredients
- Unobjectionable use in the pharmaceutical and food industries
- Phase transition 0°C
- Maximum dimensional stability during the freezing process through the use of hard foam
- Filled with hard foam
| Dimensions (LxPxH): | 195 x 130 x 20 mm |
|---|---|
| Hauteur: | 20 mm |
| Largeur: | 195 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | 19-03004 |
| Poids: | 500 g |
| Profondeur: | 130 mm |
| Type: | Icecatch﹤sup﹥®﹤/sup﹥-Solid |
| UNSPSC: | 41103025 |