CO2 Incubators Vios™ iDx, TC-CO2 sensor
Contenu :
1
Réf. produit :
6494166
Informations sur le produit "CO2 Incubators Vios™ iDx, TC-CO2 sensor"
Thermo Scientific™ Vios™ iDx CO2 incubators for cell and tissue cultures. Active airflow technology Thermo Scientific™ THRIVE™ enables homogeneous growth conditions and ensures fast recovery of all parameters.
- Large 7" touchscreen display
- Ergonomic door design with electromagnetic door lock
- High-temperature sterilisation cycle Thermo Scientific™ Steri-Run™ offers 12-log sterility assurance
- HEPA filtration in the chamber achieves ISO Class 5 cleanroom-like air quality
- Condensation-free humidification system with protected, integrated 3 l water reservoir
| Ajout de température: | TA |
|---|---|
| Alimentation électrique: | 230 V, 50/60 Hz |
| CO₂: | 0 ... 20 % |
| CO₂ max.: | 20 % |
| CO₂ min.: | 0 % |
| Dimensions extérieures (LxPxH): | 637 x 880 x 900 mm |
| Dimensions intérieures (LxPxH): | 470 x 576 x 607 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Hauteur extérieure: | 900 mm |
| Hauteur intérieure: | 607 mm |
| Humidité relative: | 93 % |
| Humidité relative max.: | 93 % |
| Largeur extérieure: | 637 mm |
| Largeur intérieure: | 470 mm |
| Matériau Inserts: | Acier inoxydable |
| Matériau intérieur: | Acier inoxydable |
| Nombre de tiroirs max.: | 11 |
| Numéro d'article Fabricant: | 51036153 |
| Poids: | 82 kg |
| Profondeur extérieure: | 880 mm |
| Profondeur intérieure: | 576 mm |
| Température: | TA+3 ... 55 °C |
| Température max.: | 55 °C |
| Température min.: | +3 °C |
| Tension max.: | 230 V |
| Type: | Vios™ iDx 165 L |
| Type d‘énergie auxiliaire: | Raccordement au secteur |
| UNSPSC: | 41104425 |
| Volume nominal: | 165 l |