Bains-marie pour butyromètres WB436
Funke- Dr. N. Gerber
Contenu :
1
Réf. produit :
6233898
Informations sur le produit "Bains-marie pour butyromètres WB436"
Universal water baths made of stainless steel with external heater, installed separately in the housing. With integrated overheat protection.
Digital universal water bath with actual value temperature display measured by a PT 100 sensor. Timer with acoustic signal.
Please order stainless steel butyrometer stand for 36 butyrometer separately.
Digital universal water bath with actual value temperature display measured by a PT 100 sensor. Timer with acoustic signal.
Please order stainless steel butyrometer stand for 36 butyrometer separately.
| Alimentation électrique: | 230 V, 50/60 Hz |
|---|---|
| Dimensions extérieures (LxPxH): | 331 x 396 x 265 mm |
| Dimensions intérieures (LxPxH): | 300 x 280 x 194 mm |
| Fréquence de l‘alimentation électrique: | 50/60 Hz |
| Hauteur extérieure: | 265 mm |
| Hauteur intérieure: | 194 mm |
| Indicateur: | Numérique |
| Largeur extérieure: | 331 mm |
| Largeur intérieure: | 300 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | 3707 |
| Poids: | 10 kg |
| Profondeur extérieure: | 396 mm |
| Profondeur intérieure: | 280 mm |
| Puissance de chauffage: | 1000 W |
| Température: | 100 °C |
| Température max.: | 100 °C |
| Tension max.: | 230 V |
| Type d‘énergie auxiliaire: | Raccordement au secteur |
| UNSPSC: | 41-10-37-06 |
| Volume: | 18 l |
| Volume max.: | 18 l |