Boîte isotherme avec couvercle
Storopack Deutschland GmbH
Contenu :
1
Réf. produit :
7656681
Informations sur le produit "Boîte isotherme avec couvercle"
Neopor® is characterised by its high hot and cold thermal insulation properties, compressive strength, shock absorbing properties, low weight and insensitivity to moisture. In addition, it has infrared absorbers and reflectors that reduce thermal conductivity and give the box its silver-grey colour.
| Dimensions (LxPxH): | 350 x 350 x 100 mm |
|---|---|
| Dimensions intérieures (LxPxH): | 250 x 250 x 100 mm |
| Hauteur: | 100 mm |
| Hauteur intérieure: | 100 mm |
| Largeur: | 350 mm |
| Largeur intérieure: | 250 mm |
| Numéro d'article Fabricant: | 517436 |
| Profondeur: | 350 mm |
| Profondeur intérieure: | 250 mm |
| Shape (box): | square |
| UNSPSC: | 41103022 |
| Volume nominal: | 6.2 l |