Rack PCR à 96 puits, en PP
Contenu :
5
Réf. produit :
9409661
Informations sur le produit "Rack PCR à 96 puits, en PP"
Removable hinged lid lies flat. Perfect for pre- or post-PCR sampling. Sturdy polypropylene rack accommodates individual 0.2 ml tubes or strips of 8 or 12 tubes. Tube wells are easily identified with embossed numbers and letters. Autoclavable.
The set includes one PCR rack each in blue, green, pink, yellow and orange.
The set includes one PCR rack each in blue, green, pink, yellow and orange.
| Autoclavable: | Oui |
|---|---|
| Couleur: | Couleurs assorties |
| Dimensions (LxPxH): | 127 x 99 x 30 mm |
| Hauteur: | 30 mm |
| Largeur: | 127 mm |
| Matériau: | PP |
| Nombre d‘emplacements: | 96 |
| Numéro d'article Fabricant: | HS23461A |
| Pour récipients: | 0,2 ml |
| Profondeur: | 99 mm |
| UNSPSC: | 41-12-28-01 |
