Rack PCR® 96 puits, Low-Temp
Contenu :
5
Réf. produit :
4666432
Informations sur le produit "Rack PCR® 96 puits, Low-Temp"
The PCR® rack base is made from robust ABS construction, and the lid is made from PC. Versatile Rack for use on a bench top or for freezer storage.
The set includes one PCR® rack each in purple, blue, green, orange and yellow.
- Storing of tubes down to -80 °C
- Holds 0.2 ml individual tubes or strips
- Ambidextrous
- Detachable lid
- Stackable
The set includes one PCR® rack each in purple, blue, green, orange and yellow.
| Couleur: | Couleurs assorties |
|---|---|
| Dimensions (LxPxH): | 125 x 92 x 37 mm |
| Hauteur: | 37 mm |
| Largeur: | 125 mm |
| Matériau: | ABS/PC |
| Nombre d‘emplacements: | 96 |
| Numéro d'article Fabricant: | HS120538 |
| Pour récipients: | 0,2 ml |
| Profondeur: | 92 mm |
| UNSPSC: | 41122804 |