Ducha lavaojos de seguridad
Contenido:
1
Número de producto:
6254947
Información sobre el producto "Ducha lavaojos de seguridad"
- With two high performance spray heads
- Dust caps, which open automatically on operation, protect against dirt inside the spray heads
- Rubber sleeves protect the person seeking help against further injuries
- Table and wall mounting bracket
- Stainless steel covered hose 1500 mm
- Flow rate: 14 liter / minute
- Integrated flow regulation which guarantees uniform jet of water independent from water pressure
- According to ANSI Z358.1-2014 and DIN EN 15154-2:2006
- DIN-DVGW tested and certified
| Altura: | 175 mm |
|---|---|
| Ancho: | 250 mm |
| Caudal volumétrico: | 14 l/min |
| Color: | verde |
| Material: | Acero inoxidable/plástico |
| Montaje: | Table |
| Nº de cabezales de pulverización: | 2 |
| Número de artículo del fabricante: | BR 200 085 |
| Presión de funcionamiento: | 1.5 ... 5 bar |
| Presión máx. de funcionamiento: | 5 bar |
| Presión mín. de trabajo: | 1.5 bar |
| Tamaño de la conexión: | 1/2“ |
| UNSPSC: | 46182401 |
| Ángulo: | 45 ° |