Laboratory regulator KM-RX 1005
Contenido:
1
Número de producto:
4722110
Información sobre el producto "Laboratory regulator KM-RX 1005"
Microprocessor-controlled benchtop device with setpoint and actual value display in a stable plastic housing for direct temperature control of the KM-MER-SO stirring heating mantles. PID self-optimisation, with ramp function, USB port. With the mounted clamp, the laboratory regulator can be attached to a stand in a space-saving manner. Connection of the stirring heating mantle via a 7-pin socket with all-pole protection. Terminals for the sensor/alarm connection are provided on the rear panel. Sensor input: Pt100 or thermocouples.
| Altura: | 75 mm |
|---|---|
| Ancho: | 205 mm |
| Capacidad de conmutación: | 2300 W |
| Dimensiones (An x L x Alt): | 205 x 140 x 75 mm |
| Fuente de alimentación: | 230 V·AC |
| Grado de protección (IP): | IP 20 |
| Interfaces: | USB |
| Material de la carcasa: | Plástico |
| Número de artículo del fabricante: | 65001005 |
| Profundidad: | 140 mm |
| Temperatura: | 0 ... 1.200 °C |
| Temperatura máx.: | 1200 °C |
| Temperatura mínima: | 0 °C |
| Tipo: | KM-RX 1005 |
| Tipo de enchufe: | UE |
| Tipo de energía auxiliar: | Conexión a la red eléctrica |
| Voltaje máx.: | 230 V·AC |