Símbolos de peligro( GHS)
Contenido:
250
Número de producto:
9104911
Información sobre el producto "Símbolos de peligro( GHS)"
The "Globally Harmonized System of Classification and Labelling of Chemicals" (GHS) by the United Nations is the basis for a worldwide unification of existing national systems. Film (labels on sheets):
Important information: GHS labels are without text. The text in the description is only for explanation of the labels and is not used officially.
- for indoor and outdoor use on smooth surfaces
- water, oil and alkali resistant, permanent adhesive
- temperature resistance: -40 to +110°C, short term up to +140°C
Important information: GHS labels are without text. The text in the description is only for explanation of the labels and is not used officially.
| Ancho: | 100 mm |
|---|---|
| Autoadhesivo: | Sí |
| Color: | blanco/negro/rojo |
| Dimensiones (An x L): | 100 x 100 mm |
| Forma de suministro (microorganismos): | Roll |
| Longitud: | 100 mm |
| Número de artículo del fabricante: | 811679 |
| Número de pictograma: | GHS01 |
| Símbolo: | Bomba explosiva |
| UNSPSC: | 55121736 |